YC07Pics

Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18
DSCF5695.JPG
DSCF5695.JPG
Swim Party at the Adamson Lagoon
DSCF5700.JPG
DSCF5700.JPG
Swim Party at the Adamson Lagoon
DSCF5703.JPG
DSCF5703.JPG
Directors' Meeting
DSCF5706.JPG
DSCF5706.JPG
Awards Brunch
DSCF5707.JPG
DSCF5707.JPG
Awards Brunch
DSCF5708.JPG
DSCF5708.JPG
Awards Brunch
DSCF5709.JPG
DSCF5709.JPG
Awards Brunch
DSCF5710.JPG
DSCF5710.JPG
Awards Brunch
DSCF5712.JPG
DSCF5712.JPG
Awards Brunch
DSCF5713.JPG
DSCF5713.JPG
Awards Brunch
DSCF5714.JPG
DSCF5714.JPG
Awards Brunch
DSCF5715.JPG
DSCF5715.JPG
M. A. Sterling presents a token of appreication to Ronnie Jackson, representative for co-host City of Bryan.
DSCF5716.JPG
DSCF5716.JPG
Cran Dodds accepts a framed certificate in appreciation of his work as Commentator for the 2007 TNT Youth Conference from M. A. Sterling.
DSCF5717.JPG
DSCF5717.JPG
COMPANY DIRECTORS: BACK ROW, L to R - Kim Martin, Baytown Little Theater BLTeens; M. A. Sterling, Brazos Valley TROUPE YOUTH, Bryan-College Station: Karen Craig, ACE Theatre Youth Stage, Houston; Chester Eitze, Bastrop Opera House YOUTHeatre; Kevin Agetsinger, Crash Test Puppets, Corpus Christi; MIDDLE ROW, L to R - Engela Edwards, EASY Theatre of Austin; Roberta Elliott, Circle Arts Theatre's Inner Circle, New Braunfels; Mandy Seymore-Sensat, Slightly Off Center Players' Harlequin Players, Deer Park; Tamera Broyles, Butterfile Stage's The Company, Gainesville; john daniles, jr., daniels and Son Theatre's NOT "Just One More Time" Players, Smithville; FRONT ROW, L to R - Michelle LaRose, Navasota Theatre Alliances' Youth Players; Tarra McCain, Fort Bend Theatre's ENCORE, Sugar Land; Steve Wire, S.T.A.G.e., Inc.'s E.L.F.S. Touring Troupe, Bulverde; Todd Hart, Theatre Arlington's Standing Room Only.
DSCF5722.JPG
DSCF5722.JPG
SPIRIT AWARDS: BACK ROW; L to R - Hunter McMahon, Kenny Haney, Megan Mossman, Connor Lidell, Katie Engebretson, Chase Frost; MIDDLE ROW: L to R - Joseph Trevino, Chantal Bonilla, Keaton Holcomb, Tommy Rohan, Alex Johnson; FRONT ROW: L to R - Eric Nava, Ryan Mullarkey, Talia Inbar, Lauren Fickey, Keaton Craig.
DSCF5723.JPG
DSCF5723.JPG
THE DENNIS GILMORE ESPRIT DE CORPS AWARDS: Brazos Valley TROUPE YOUTH, represented by Molly Rush and Tabitha Lamphear; Baytown LIttle Theater BLTeens, represented by Mac Havel and Julia Miller; and Slightly Off Center Players Harlequin Players, represented by Chelsea Robinson and Courtney Copeland.
DSCF5729.JPG
DSCF5729.JPG
2007 TNT YOUTH CONFERENCE INTERNS: Logan Havel, Tech Director, Brianna Buth, David Allen III, Angie Cox, Josh Neff.
DSCF5731.JPG
DSCF5731.JPG
OUTSTANDING SERVICE AWARD: Linda Lee, Executive Director, Texas Nonprofit Theatres.
DSCF5733.JPG
DSCF5733.JPG
THE LINDA LEE LEADERSHIP AWARD: Todd Hart, Theatre Arlington.
DSCF5737.JPG
DSCF5737.JPG
ALL STAR CAST: BACK ROW, L to R -Hannah James, Ray Paul Marshall, Kenny Haney, Price Newell, Kody Dyer, Parker Fitzgerald, Deavon Argetsinger; THIRD ROW, L to R - Reagan Martin, Julia Sherman, Rosie Sherman, Elizabeth Koepp, Rachel Sassella, Logan Nicks, Matthew Torrez; SECOND ROW, L to R: Stephen Marshall, Michael McGary, Hunter McMahon, Rachel Edwards, Joseph Trevino, Fred Koepp, John Morales; FRONT ROW, L to R - Connor Lidell, Joseph LaRose accepting for Jonathan LaRose, Araceli Castaneda, Erin Cressy, Christin Day, Nicole Elliott, Zaisha Heardmon, Erica Kelley.
DSCF5738.JPG
DSCF5738.JPG
BACKSTAGE AWARD: Presented by Technical Director Logan Havel to CRASH TEST PUPPETS, represented by Tammy Clark.
DSCF5740.JPG
DSCF5740.JPG
M. A. Sterling dispays his framed certificate, thanking him and Brazos Valley TROPE for their outstanding hosting of the 12th Annual TNT Youth Conference in Bryan-College Station.